Сторінки

понеділок, 30 травня 2016 р.

Нові запрошення на ЗНО

       Абітурієнти, які склали тест ЗНО з української мови і літератури, отримають запрошення-перепуски для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні до 30 травня на своїх інформаційних сторінках. Про це під час проведення прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
       У свою чергу, учасники, які не склали тест з української мови і літератури, до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з інших навчальних предметів не допускаються. За словами директора УЦОЯО, такі особи не отримають запрошень на наступні тестування, навіть якщо були раніше зареєстровані.

середа, 25 травня 2016 р.

Встановлено пороговий бал

         25 травня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг "склав/не склав" для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, який у 2016 році дорівнюватиме 23 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.
         Усі учасники тестування, результат яких дорівнює або є вищим за визначений поріг, матимуть можливість використати отримані результати під час участі у цьогорічній вступній кампанії до вищих навчальних закладів.

неділя, 8 травня 2016 р.

Нова програма ЗНО на 2017 рік

"Готуй сани влітку, а воза - взимку", - говорить народна мудрість. Якщо одинадцятикласники вже полегшено зітхнули, склавши ЗНО з української мови та літератури, то десятикласникам і тим, хто планує його проходити  в 2017 році варто ознайомитися з новою програмою. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької та російської мов.

субота, 7 травня 2016 р.

ЗНО онлайн 2016 року з української мови та літератури

На сайті Освіта ua вже можна пройти цьогорічне тестування з української мови та літератури online.

пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Відповіді на тест ЗНО 2016 року

6 травня опубліковані правильні відповіді на завдання тесту ЗНО з української мови та літератури, що був проведений напередодні.

     Використовуючи правильні відповіді на завдання тесту, учасники тестування зможуть визначити власний тестовий бал за всіма завданнями тесту, окрім завдань відкритої форми.
     Офіційне оголошення результатів тестування відбудеться не пізніше 26 травня.
Джерело: http://osvita.ua/test/51281/

четвер, 5 травня 2016 р.

Успіхів на ЗНО!

Шановні одинадцятикласники! Ви довго готувалися до цього дня, перечитали гори літератури, вивчили море правил і сьогодні нарешті покажете свої знання. Я вірю, що у вас все вийде, адже ви дуже багато знаєте. Успіхів вам на ЗНО та 200 балів у сертифікат! 

понеділок, 2 травня 2016 р.

Пароніми: як не потрапити в пастку

Пароніми (від грец. раrа – біля, коло та оnymа – ім’я) – слова, близькі за звуковим складом і вимовою, але різні за значенням. Наприклад: вид – краєвид, експонат – експонент, заснований – оснований, кореневий – корінний, таємно – таємничо.
З огляду на такі незначні відмінності між паронімами під час їх вживання часто трапляються помилки, тобто їх плутають (але не путають).
Щоб не потрапити у "пастку" і не сплутати ці слова, якщо вони трапляться вам на ЗНО, ознайомтеся з ілюстраціями, які пропонує сайт "Мова - ДНК нації".



Милозвучність: правила чергування

Українська мова досягає милозвучності (евфонії — від грецького  милозвучність) зокрема тим, що уникає насамперед збігу го­лосних, а потім приголосних звуків.
Цьому сприяє чергування у - в, і - й, -ся, -сь та ін.
Щоб краще запам'ятати правила, пропоную ось такі картинки від сайту "Мова - ДНК нації"

Наголошуйте весело!

Питання про наголоси завжди є на ЗНО, і завжди воно  виявляється найскладнішим. Пропоную ознайомитися  з чудовою підбіркою проблемних для наголошення слів від проекту "Мова ДНК нації". Натискайте на картинки, ознайомлюйтесь, роздруковуйте, вчіть. Наголошуйте весело!

Додаткова інформація: основні принципи наголошування


Літературні родини

Спробуйте визначити, до якого літературного твору належить та чи інша літературна родина.



Ілюстрації до творів ЗНО

Спробуйте за ілюстрацією "впізнати" літературний твір. Грати можна як одному, так і з друзями.

Закохані пари літературних героїв

Вам, напевно, не раз у тестах траплялося завдання поєднати закохані пари літературних героїв. Пропоную інтерактивну вправу, яка водночас ще й допоможе повторити прізвища героїв (якщо ви їх забули).

Примітка: для зручності перейдіть у повноекранний режим (значок у правому верхньому кутку)

Інтерактивні вправи з української літератури

Шановні відвідувачі блогу! Для зручності всі  вправи з української літератури, зроблені в LearningApps ,  систематизовано на сторінці  "Інтерактивні вправи з української літератури". Якщо ви ще раз хочете їх пройти, натискайте стрілку або шукайте сторінку зліва. По мірі створення нових вправ, вони також додаватимуться на сторінку. Успіхів!